حضور گسترده مقامات و شخصیت های دیپلماتیک در مراسم امضای دفتر یادبود آیت الله هاشمی در کویت

شناسهٔ خبر: NzA1NjY -
مراسم امضای دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام راحل و رهبری با حضور گسترده مقامات سیاسی و فرهنگی واجتماعی و شخصیت های دیپلماتیک در سفارت کشورمان در کویت برگزار شد.

به گزارش پیک نکا، مراسم امضای دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین امام و رهبری، طی دو روز در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت برگزار شد.
در این مراسم خالد جارالله، قائم مقام و شیخ احمد ناصر المحمد الصباح، رئیس دفتر وزیر امور خارجه کویت، سفرا و روسای نمایندگی های 70 کشور از جمله انگلستان، روسیه، ترکیه و امارات، رییس و اعضای گروه دوستی کویت و ایران، و بسیاری از شخصیت های مختلف سیاسی، دانشگاهی، اجتماعی، فرهنگی و روحانیون یرسمان حضور پیدا کرده و ضمن ابراز تسلیت و همدردی، رحمت و غفران الهی را برای یار دیرین امام و رهبری آرزو کردند.
در همین راستا شیخ علی الجراح، قایم مقام وزیر دربار امیری کویت به عنوان نماینده ویژه امیر کویت که روز گذشته جهت ابراز همدردی و تسلیت راهی تهران شده بودند، صبح امروز در مراسم ختمی که از سوی رهبر معظم انقلاب برگزار شد شرکت کردند.
پیش از این نیز گروه دوستی کویت و ایران در پیامی خطاب به رییس جمهور کشورمان، ضمن اشاره به مواضع و حمایت های آیت الله هاشمی رفسنجانی از کویت در زمان حمله رژیم صدام، ارتحال وی را تسلیت گفتند.
دکتر عبدالرحمن العوضی رییس انجمن دوستی ایران وکویت و وزیر پیشین بهداری در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه این مراسم آیت الله رفسنجانی را یکی از مهمترین شخصیت های معاصر و سیاست منحصر بفرد جهان توصیف کرد و گفت: وی به رغم تمامی چالش ها و مشکلاتی که با آن روبرو شد به رَاه خود ادامه داد و امروزه به عنوان الگویی برای نسل های جوان شناخته می شود چرا که هاشمی رفسنجانی همواره در راه بهبود و إصلاح کشورش گام برداشت و لحظه ای از اهداف خود دست نکشید.
قرار است روز پنجشنبه نیز مجلس ترحیمی با حضور اقشار مختلف مردم از سوی سفارت و نهادهای وابسته برگزار گردد.
حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه یکشنبه (19 دی) به دلیل عارضه قلبی دعوت حق را لبیک گفت.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه