مدیر ورزش و جوانان نکا خبر داد

تکمیل مجموعه ورزشی سردار شهید طوسی نکا در آینده نزدیک

شناسهٔ خبر: NzA5OTI -
مدیر ورزش و جوانان نکا در نشست خبری با اصحاب رسانه با تشریح پروژه‌های عمرانی ورزشی سطح شهرستان، از برنامه‌ریزی برای تکمیل مجموعه ورزشی سردار شهید طوسی نکا خبر داد.

به گزارش خبرنگار پیک نکا، مجتبی رضایی در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به پروژه‌های عمرانی ورزشی شهرستان، خاطرنشان کرد: فاز دوم زمین چمن مصنوعی مجموعه ورزشی شهدای نکا با اعتبار حدود 500 میلیون تومانی مدتی است آغاز شده که سعی می‌شود تا اوایل 96 به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: خانه تکواندو شهرستان نیز که جزو پروژه‌های ملی استانی است در دستور کار قرار گرفته تا در آینده نزدیک با تزریق اعتبارات مربوطه هرچه سریعتر انجام و به بهره‌برداری برسد.

رضایی گفت: خوابگاه ورزشی نکا به اتمام رسیده و با هزینه حدود 200 میلیون تومانی همراه با خانه وزنه‌برداری انجام شده که در نظر داریم قسمت فوقانی خانه کشتی را نیز برای اسکان ورزشکاران آماده و تجهیز کنیم.

وی اضافه کرد: باتوجه به ظرفیت مجموعه ورزشی سردار شهید طوسی با بهره‌مندی از سالن سرپوشیده مناسب، خوابگاه ورزشی، سالن‌های تخصصی، سعی بر این است تا با احیای زمین چمن این مجموعه و تکمیل ان در آینده نزدیک کمک خوبی برای زمین چمن مصنوعی شهدای نکا فراهم شود.

 

 

مدیر ورزش و جوانان نکا با تأکید بر لزوم فراهم شدن سخت‌افزار لازم ورزشی در سطح شهرستان، بیان کرد: با آماده کردن زمین چمن سردار شهید طوسی می‌توان قول معرفی فوتبالیست‌های خوبی از نکا به عرصه‌های فوتبال کشور را داد.

این مسئول با اشاره به کمک‌های ارائه شده به تیم‌های ورزشی حرفه‌ای شهرستان، تصریح کرد: تاکنون حدود 250 میلیون تومان کمک در قالب البسه، تجهیزات و کمک‌های مالی همراه با در اختیار گذاشتن سالن های ورزشی تخصصی به تیم های ورزشی حاضر در مسابقات کشوری و استانی از نکا ارائه شده است.

وی تأکید کرد: این درحالی است که اداره ورزش و جوانان نباید به تیم‌ها کمک‌ مالی کند بلکه در حد در اختیار قرار دادن تجهیزات ورزشی می‌تواند خدمات دهد و خود تیم‌ها هستند که با جذب اسپانسر باید به تأمین امور مالی خود بپردازند.

 

مشارکت 5000 نفر از جامعه ورزش در المپیاد

مدیر ورزش و جوانان نکا همچنین در زمینه برگزاری المپیاد ورزشی روستایی در نکا، اظهار کرد: پیش از این طی سال‌های گذشته برخی مسابقات موردی روستایی در سطح شهرستان برگزار شد اما تاکنون المپیاد ورزشی روستایی در نکا برگزار نشده بود.

وی افزود: این کار جدیدی است که قرار شد در سطح شهرستان برگزار شود که تاکنون بیش از 20 جلسه تخصصی برای آن در سطح شهرستان برگزار تا برنامه‌ریزی برای 23 رشته در 23 روستا صورت بگیرد.

مدیر ورزش و جوانان نکا با بیان برگزاری مراسم آغاز این المپیاد در 15 بهمن ماه، خاطرنشان کرد: افتتاحیه این مسابقات در مجتمع شهید بردبار با حمل مشعل و حضور اقشار ورزشکاران و مسئولان برنامه‌ریزی شده و اختتامیه خوبی هم برای آن مد نظر قرار گرفته است.

این مسئول اضافه کرد: اهداف برگزاری این مسابقات ایجاد نشاط مناسب در سطح شهرستان است که حضور جوانان در این مسابقات بسیار اهمیت دارد تا بتوان با استقبال هرچه بیشتر جوانان روستاها فضای پرنشاطی را ایجاد کرد.

وی گفت: فرآیند ثبت نام روستاها و تیم‌ها به زودی آغاز شده و تا 10 روز ادامه دارد که طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته روستاهایی که برای میزبانی مسابقات خود آمادگی دارند از هشتم بهمن‌ماه رسماً کار را آغاز می‌کنند.

رضایی با بیان شرایط خاص و حضور کمتر بانوان در سالن‌های ورزشی نسبت به حضور حداکثری بانوان در مسابقات تاکید و تصریح کرد: اولویت در این مسابقات با بانوان است و امیدواریم تا در پایان در مجموع حدود پنج هزار نفر از جامعه ورزش شهرستان در این فرآیند درگیر شده و به رونق ورزش و سلامت در نکا کمک کنند.

وی افزود: بیشتر تلاش شد تا رشته‌های بومی و محلی در مسابقات حضور داشته و باتوجه به حضور حداکثری جمعیت روستا در سطح شهر، افراد شهری منتسب به هر روستا نیز می‌توانند در قالب تیم روستای خود در این مسابقات شرکت کنند.

دبیر اجرایی المپیاد ورزشی روستایی نکا با بیان نیازمندی به اطلاع‌رسانی مناسب از سوی اصحاب رسانه، یادآور شد: اولین تجربه برگزاری این مسابقات احتمال وجود مشکلات و نواقص را افزایش می‌دهد که امیدواریم با اطلاع‌رسانی مناسب و حضور حداکثری مردم در آن کاستی‌های کیفی و فنی کمتری ایجاد شود.

 

برگزاری اختتامیه المپیاد ورزشی پس از ایام فاطمیه

این مسئول اضافه کرد: برآورد هزینه برگزاری این مسابقات بین 30 تا 40 میلیون تومان بوده که بیش از 200 هدیه برای آن در نظر گرفته شده استو کمیته ارزیابی نیز سریع‌ترین ورزشکار مرد و زن در کنار قویترین مرد این مسابقات را نیز معرفی کرده و از آنان تجلیل می‌شود.

وی گفت: بیمه ورزشی برای ورزشکاران در نظر گرفته شده است که با مدت زمان سالانه بوده و امید است این مسابقات سبب ایجاد انگیزه و رقابت در برخی از روستاها شود تا سرزندگی بیشتری در فضای روستاها بوجود آورده و تحولی را در این زمینه برای آن‌ها رقم بزند.

رضایی در مورد پیش‌بینی شرایط جوی، اظهار کرد: به جز تعدادی از ورزش‌های مربوط به اقایان بیشتر مسابقات در سالن‌ها برگزار می‌شوند که در صورت بد بودن شرایط جوی از قبل با اطلاع‌رسانی به موقع و باتوجه به فرصت چندین روزه برای برگزاری آن‌ها سعی می‌شود زمان مناسبی برای برگزاری در روزهای بعد اعلام شود.

وی در پایان در رابطه با زمان اختتامیه مسابقات نیز بیان کرد: 25 بهمن برای برگزاری مراسم اختتامیه در نظر گرفته شده است که درصورت تقارن با ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) این مراسم پس از پایان فاطمیه دوم و در اسفندماه با برپایی جشنی مناسب برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه