در گفت‌وگوی اختصاصی با شهردار جدید نکا مطرح شد

ممانعت از نصب حتی یک سانتی‌متر بنر تبریک در شهر/ سیاسی‌کاری و گروه‌گرایی در مدیرت جدید جایی ندارد

شناسهٔ خبر: NzAxNzc -
شهردار نکا گفت: در خواست اولم در پایان جلسه رأی‌گیری در شورای شهر عدم چاپ حتی یک سانتی‌متر بنر تبریک برای اینجانب طرح شد چراکه اعتقاد دارم هر کسی به جای نصب بنر و صرف هزینه به ما مشورت دهد و برای خدمت هرچه بهتر به ما کمک کند.

روح‌الله جمشیدی پس از انتخاب به عنوان شهردار جدید نکا در اولین ارتباط رسانه‌ای خود با مردم به گفت‌وگو با پایگاه خبری پیک نکا پرداخت و در آن با اشاره به فرصت به دست آمده برای خدمت به مردم، اظهار کرد: خدا را به واسطه ایجاد فرصت خدمت سپاسگزارم و امیدوارم بتوانم شکر این رحمت را که خدمت خالصانه، صادقانه و بر موازین حکم خدا باشد را به انجام برسانم.

وی در زمینه انتظارات بوجود آمده با توجه به فضای موجود، تصریح کرد: نمی‌توان برای مدت تقریباً کوتاه خدمت که برای آن انتخاب شدم باتوجه به شرایط خاص شعارگونه اقدام کرد و انتظار معجزه داشت اما اگر برای یک روز و یک ساعت هم کسی در نظام اسلامی قبول مسئولیت کرد، همان یک روز و یک ساعت امتحان او به شما می‌آید و از این منظر هر آنچه در توان دارم به اتفاق همکاران صادق، سالم و خدمتگزارم صرف می‌کنم.

شهردار نکا با بیان اولویت‌بندی‌های مورد نیاز برای کار، خاطرنشان کرد: به شکل طبیعی اولویت اول ساماندهی به امور داخل مجموعه است که در چند وقت اخیر و با شرایط پیش آمده به نظر نیاز به تقویت دارد که ساماندهی امور واحدهای شهری و آماده شدن برای مجموعه‌ای از خدمات به منظور بهتر شدن حال روز شهر را شامل می‌شود.

 

 

این مسئول اضافه کرد: اما تأکید بر این است که اساس برنامه‌های ما بر قانون، اخلاق و سیاست‌های نظام اسلامی است که در خدمت به شهر و مردم عزیز به عنوان شهروندان گرامی قطعاً جلوه می‌کند.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با شفافیت امور شهرداری به عنوان حلقه گمشده دهه اخیر این نهاد در نکا، تصریح کرد: در این مسیر تردید نکنید به همه امور با شفافیت پرداخته می‌شود و شهرداری به عنوان خانه مردم، تکیه‌گاه مردم، حامی مردم و با مردم پیش می‌رود که به یقین شعار با مردم بودن را در عمل با یاری خداوند به اثبات می‌رسانیم.

جمشیدی در پاسخ به چگونگی استفاده از ظرفیت و نیروهای توانمند در عرصه خدمت‌رسانی به مردم، اظهار کرد: باتوجه به تجریه‌ای که در شهرداری کسب شده و به کمک دوستان خوب و عزیزم در بدنه این نهاد خدمت‌گزار، حتماً از نظر نخبگان و صاحب‌نظران استفاده می‌شود البته اولویت‌های خدمت در شهر را نیز طراحی کرده و درحال بررسی چند جانبه هستیم.

وی افزود: علاوه بر امور روزمره که به روال خود به انجام می‌رسد چند پروژه مهم را پیگیری و در صورت امکان کلید می‌زنیم که البته در زمان مناسب خود به اطلاع عموم مردم عزیز شهر رسانده می‌شود.

 

جلوگیری از هزینه‌های غیرضروری

شهردار نکا خاطرنشان کرد: البته اعتقاد دارم پرسنل خدوم شهرداری، همراهان و همکاران خوبی هستند که در ادامه کار حتماً از رفتارهایی که منافع شهر را  مورد لطمه قرار می‌دهد ناراحت می‌شوند و برای اصلاح برخی از رفتارها و تصمیمات ما را یاری می‌دهند.

این مسئول در پاسخ به چگونگی مدیریت هزینه‌های جاری و فوق‌العاده شهرداری، بیان کرد: اکنون که در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل قرار داریم و درحالی که شهر تشنه اعتبار است روا نیست که برای توسعه و خدمات، هزینه‌های ثانویه و بدون اولویت بر دوش شهرداری تحمیل کنیم.

وی گفت: اینکه در خواست اولم در پایان جلسه رأی گیری در شورای شهر عدم چاپ حتی یک سانتی‌متر بنر تبریک برای اینجانب طرح شد با این سیاست بوده است چراکه اعتقاد دارم مردم، گروه‌ها، دوستان و هر کسی به جای نصب بنر و صرف هزینه به ما مشورت دهد و برای بهتر کار کردن و خدمت هرچه بهتر به ما کمک کند.

جمشیدی با بیان اقدامات عملی در این زمینه یادآور شد: در همین رابطه به عزیزان حراست یادآوری کردم که با ارتباط‌گیری با همه چاپخانه‌ها جلوی چاپ هرگونه بنر تبریک گرفته شود.

وی توازن در پرداختن به امور شهری را بسیار حائز اهمیت برشمرد و اظهار کرد: نکته مهم خدمت در شهرداری توازن در تصمیمات و اقدامات است یعنی توجه به برنامه‌های عمرانی، فرهنگی، اقتصادی و سایر امور باید متوازن صورت بگیرد چراکه عدم هماهنگی در این روند، خدمات را کم‌اثر و پرهزینه می‌کند.

شهردار نکا با دعوت از همه اقشار اثرگذار شهری برای انجام بهتر خدمات به مردم، خاطرنشان کرد: دست همه مدیران و صاحبان تصمیم در مدیریت شهری و شهرستان را به گرمی می‌فشارم و تقاضا دارم ما را در خدمت‌رسانی هرچه بهتر به مردم یاری کنند.

 

سیاسی‌کاری ممنوع

این مسئول با تأکید بر عدم سیاسی‌کاری در خدمت‌رسانی به مردم، تصریح کرد: ذکر و تأکید این نکته را ضروری می‌دانم که شهرداری یک نهاد سیاسی نیست، مربوط به این گروه و آن گروه یا این دولت و آن دولت نیست بلکه مربوط به تمام مردم بوده و اساساً سیاسی‌بازی و گروه‌گرایی در مدیریت ما جایی ندارد.

وی گفت: از نماینده محترم، استاندار گرامی و معاونان، فرماندار بزرگوار و مدیران دستگاه‌های اجرایی تقاضا داریم با توجه بیشتر در کنار مردم بوده و ما را در ساختن شهری شایسته این مردم صاحب کرامت و عزت یاری رسانند.

جمشیدی متذکر شد: به شکل طبیعی از هدایت بزرگان و نخبگان نیز بهره خواهیم برد و مسیر و راهمان با اندیشه و فکر آنان روشن‌تر از پیش پیموده می‌شود.

وی در پاسخ به چگونگی تعامل با دستگاه‌های نظارتی، تأکید کرد: قائل به نظارت درست بر عملکردها هستم و از دستگاه‌های نظارتی و عزیزانی که وظیفه نظارت و بازرسی بر عملکردها را در نظام دارند می‌خواهم با انجام درست و به موقع وظایف خود ما را در خدمت سالم به مردم کمک کنند.

شهردار نکا در پایان در زمینه نوع تعامل با مردم و افکار عمومی نیز بیان کرد: سعی می‌کنیم تا بیش از پیش با مردم ارتباط داشته و در کنار حل هرچه بهتر مسائل و مشکلات آنان با اطلاع رسانی‌های به موقع انان را در جریان خدمات و امور شهری قرار دهیم چراکه خود ما از مردم هستیم و این ملت بالاترین جایگاه را در مبنای خدمت‌رسانی ما دارند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه