سطح امنیت تغذیه در سوریه

شناسهٔ خبر: OTM4ODg -
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد اعلام کرد که به رغم پیشرفت های اندکی که در تامین مواد غذایی و کشاورزی در سوریه حاصل شده ؛ امنیت تغذیه در این کشور همچنان در سطحی به شدت بالاتر از قبل از اغاز درگیری ها در این کشور قرار دارد.

به گزارش پیک نکا، براساس گزارش مشترک سازمان خواربار و کشاورزی و برنامه جهانی غذای سازمان ملل که روز سه شنبه منتشر شد، تولید گندم در سوریه در سال 2017 میلادی بالغ بر یک میلیون و 800 هزار تن بوده و دلیل عمده آن بهبود وضعیت امنیتی در این کشور ذکر شده است.
نهادهای یادشده یادآور شده اند که با این همه سطح تولیدات غله در این کشور هنوز 50 درصد نسبت به میانگین ده ساله تولیدات پیش از آغاز درگیری های این کشور نازل تر است.
'جیکوب کرن'سرپرست منطقه ای برنامه جهانی غذای سازمان ملل در سوریه در این گزارش گفته است که گرچه پیشرفت های اندکی که در زمینه تولیدات و در دسترس قرارداشتن مواد غذایی صورت گرفته امیدبخش به نظر می رسد اما نیاز مبرم به تولیدات بیشتر و کمک های گسترده غذایی برای تامین مایحتاج میلیون ها سوری آسیب دیده به شدت محسوس است.
از سوی 'ادم یائو 'جانشین نماینده سازمان خواربارو کشاورزی این نهاد با ابراز خوشبینی نسبت به بهبود شرایط امنیتی در سوریه پیش بینی کرده است که کشاورزان به تدریج بتوانند با آسودگی خاطر بیشتری به بذر و کشت روی بیاورند و در آینده سطح این تولیدات رو به افزایش بگذارد.
بر همین اساس گرچه هزینه تامین مایحتاج غذایی همچنان طاقت فرساست، گشایش برخی از گذرگاه ها در سوریه از جمله در شرق حلب امکان حمل ونقل و ورود بیشتر مواد اولیه تولیدی را فراهم کرده و بهبود کشاورزی نیز با شتابی کند روبه پیشرفت است.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه