در سالروز تجلیل از امام زادگان و بقاع متبرکه منتشر می‌شود

روایت تصویری از امام‌زاده پنج تن روستای ارم در هزارجریب شهرستان نکا

شناسهٔ خبر: OTQ5NjM -
در یکی از مرتفع‌ترین نقاط هزارجریب نکا امام‌زاده‌ای قرار دارد که بافت تاریخی ساختمان، وجود قبور با قدمت فراوان و درختان کهنسال واقع در محوطه به همراه طراوت معنوی فراوان آن، تجربه لذت‌بخشی از یک سفر زیارتی‌تفریحی را برای مسافران به ارمغان می‌آرود.

به گزارش پیک نکا، در یکی از مرتفع‌ترین و دورافتاده‌ترین نقاط هزارجریب نکا امام‌زاده‌ای قرار دارد که بافت تاریخی ساختمان، وجود قبور با قدمت فراوان و درختان کهنسال واقع در محوطه به همراه طراوت معنوی فراوان آن، تجربه لذت‌بخشی از یک سفر زیارتی‌تفریحی را برای مسافران به ارمغان می‌آرود.

آستان مقدس امامزاده پنج تن(علیه‌السلام) روستای ارم از توابع بخش هزارجریب نکا با فاصله‌ای حدود 70 کیلومتر یکی از جنوبی‌ترین ارتفاعات این شهرستان به شمار می‌آید که در میان انبوهی از درختان چنار، بلوط و درختان کمیاب سرخ احاطه شده است.

بنای این امام‌زاده به شکل مستطیلی و به ابعاد 10×5 (50)مترمربع و از بناهای با معماری دوره قاجاریه است که به عنوان یکی از آثار ثبت شده شهرستان نکا در آثار میراث قرهنگی کشور به شمار می‌آید.

در این بقعه، مقبره پنچ نفر از متدینین و امامزادگان شیعه شامل چهار امام‌زاده پسر به همراه مادر آن‌ها وجود دارد که در محوطه آن قبرستان قدیمی و معروف اِرَم نیز واقع شده و حضور درخت‌های تنومند و قدیمی نیز بر زیبایی و ابهت آن افزوده است به شکلی که به اعتقاد برخی، عمر تعدادی از این درخت‌ها به 1000 سال نیز می‌رسد.

محوطه نامحصور حدود سه هکتاری این مجموعه تفریحی زیارتی شامل 12 زائرسرا هریک به مساحت حدود 12 متر همراه با مناظر بکری از نقاط اطراف دهستان اِستَخرپُشت و سایر روستاهای اطراف، جذابیت فروانی به آن بخشیده است که هر بیننده‌ای را برای تجربه سفر معنوی و تفریحی به این مکان ترغیب می‌کند.

برای مشاهده کیفیت اصلی تصاویر روی هر یک کلیک کنید.

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه