امکان تغییر اپراتور اینترنت ثابت مهیا شد

شناسهٔ خبر: OTczMTU -
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مصوبه بیت استریم به منظور تغییر اپراتور اینترنت ثابت ADSL و VDSL در کوتاه‌ترین زمان و به صورت آنلاین را به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ابلاغ کرده است.

به گزارش پیک نکا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ابلاغیه‌ای را به شرکت‎‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت ADSL و VDSL برای تغییر اپراتور اینترنت ثابت ارسال کرده است که به موجب آن در صورت نارضایی مشتریان، کاربر می‌تواند در کمترین زمان ممکن و حداکثر ظرف ۴۸ ساعت به اپراتور اینترنت ثابت ADSL یا VDSL دیگری کوچ کند. در واقع ابلاغیه جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا حد زیادی به طرح ترابردپذیری برای تغییر اپراتور تلفن همراه شباهت دارد اما این بار به جای تغییر تلفن همراه تمامی خدمات به اپراتور جدید اینترنت ثابت تغییر پیدا می‌کند.

صادق عباسی شاهکوه، معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در رابطه با جرئیات اجرای مصوبه بیت استریم اظهار داشت: هم اکنون اگر یک مشترک اینترنت ثابت ADSL بخواهد تا اپراتور خود را تغییر دهد، تمامی امکانات برای او فراهم شده است اما این تغییر اپراتور دردسر و فرآیندی طولانی و سخت برای مشترک دارد ولی با اجرای مقررات بیت استریم که از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ابلاغ شده است، تغییر اپراتور اینترنت ثابت سریع انجام می‌شود، چرا که تمامی مقدمات سخت افزاری آن انجام شده است و دیگر نیازی به رانژه وجود ندارد.

عباسی شاهکوه ادامه داد:  مشترکان اینترنت ثابت با وجود هماهنگی و اقدامات صورت گرفته می‌توانند ظرف ۴۸ تا ۷۲ ساعت اپراتور اینترنت ثابت ADSL و VDSL خود را تغییر دهند.

وی افزود: اگر مشترکی درخواست تغییر اپراتور اینترنت ثابت ADSL و VDSL داشته باشد، درخواست خود را در سایت اپراتور مورد نظر اعلام می‌کند و تمامی هماهنگی و اقدامات بعدی با شرکت مخابرات و اپراتور مقصد خواهد بود.

صادق عباسی شاهکوه با اشاره به قیمت و سهم اپراتورها از مصوبه جدید در حوزه اینترنت ثابت گفت: تمامی هماهنگی و توافق‌ها بر سر قیمت و سهم هر اپراتور در حوزه اینترنت ثابت و مصوبه بیت استریم انجام شده است. ما با ابلاغ این مصوبه وارد مرحله اجرایی شده‌ایم و اکنون نیاز است  تا شرکت مخابرات ایران هماهنگی‌های لازم را برای ایجاد بسترهای لازم با شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت انجام دهد.

معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی یادآور شد: با توجه به تدوین مقررات خدمات عمده فروشی بیت استریم، فرصت جدیدی برای استفاده حداکثری منابع و امکاناتی در اختیار صاحبان پروانه شبکه حوزه ارتباطات ثابت مبتنی بر سیم مسی یا کابل نوری وجود دارد بر همین اساس اساس از طریق اشتراک بخش‌هایی در شبکه دسترسی از هدرفت منابع جلوگیری و امکان توزیع و گسترش شبکه با سرعت بیشتر در تمامی نقاط کشور به وجود می آید.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه