پیشروی گسترده رزمندگان حزب الله در ارتفاعات «الجراجیر»

شناسهٔ خبر: OTczMjQ -
رزمندگان مقاومت لبنان در حال نبرد سنگین با داعش در منطقه القلمون هستند و بسیاری از تروریستهای داعش خود را تسلیم نیروهای حزب الله کرده اند.

به گزارش پیک نکا،به نقل از المنار، ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت لبنان در ارتفاعات الجراجیر پیشروی های گسترده ای داشته اند.

ارتش سوریه و مقاومت لبنان بر ارتفاعات ابوخدیج مُشرف به دشت الجراجیر به طور کامل مسلط شد.

ارتش سوریه و مقاومت همچنین بر بلندی شلوف الزمرانی مسلط شده و گذرگاه الزمرانی زیر آتش سنگین ارتش سوریه و مقاومت لبنان قرار دارد.

رزمندگان حزب الله در منطقه راهبردی جبل الموصل در ارتفاعات البریج که به طور کامل بر گذرگاه فیخا اشراف دارد پیشروی های چشمگیری داشتند.

بر اساس این گزارش؛ رزمندگان حزب الله همچنین با این پیشروی گذرگاه میرا در القلمون غربی را زیر آتش خود دارند و در حال نبرد سنگین با داعش در این منطقه هستند.

همزمان منابع لبنانی از پرواز بالگردها لبنانی بر فراز منطقه و هدف قرار دادن مواضع تکفیری ها خبر می دهند.

شبکه المنار گزارش داد: بسیاری از تروریستهای داعش خود را در گذرگاه الزمرانی در القلمون پس از اینکه زیر آتش قرار گرفته اند تسلیم رزمندگان مقاومت و ارتش سوریه کرده اند.

المنار از تسلط ارتش لبنان بر دشت و بلندی المخیرمه در ارتفاعات راس بعلبک و القاع خبر داد.

به گزارش این شبکه؛ ارتش لبنان مواضع تروریستهای داعش را در ارتفاعات راس بعلبک و القاع زیر آتش گرفته است.

این در حالی است که صلیب سرخ لبنان نیز با صدور بیانیه ای از حضور آمبولانس ها و پرسنل خود در ارتفاعات راس بعلبک و القاع که از صبح امروز شاهد عملیات نیروهای ارتش و مقاومت لبنان ضد تکفیری هاست، خبر داد.

در این بیانیه به آمادگی کامل صلیب سرخ اشاره شده است.

ارتش لبنان در ۵ محور در حال پیشروی برای بازپس گیری مناطق تحت اشغال داعش در راس بعلبک و القاع و الفاکهه است.

 

 ارتش لبنان روز شنبه (امروز) عملیات خود علیه تروریست های داعش در مرزهای شمالی لبنان با سوریه را آغاز کرده است.

بر اساس این خبر ارتش لبنان مواضع تروریست های داعش را در نزدیکی شهر «رأس بعلبک» با حملات موشکی و توپخانه ای هدف قرار می دهد.

شبکه خبری الجزیره نیز گزارش داد که این عملیات با فرمان «ژوزف عون» فرمانده ارتش لبنان آغاز شده است تا تروریست های داعش را که در دشت های شهرک های رأس بعلبک و «القاع» در شمال شرق لبنان مستقر شده اند از این مناطق بیرون برانند.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که یگان توپخانه ای ارتش لبنان از بامداد روز شنبه مواضع تروریست ها در دشت های بعلبک را هدف قرار داده و بالگردهای ارتش نیز چندین حمله هوایی در مناطق حضور تروریست ها انجام داده است.

همزمان با آغاز عملیات ارتش لبنان در مناطق مرزی شمال شرقی این کشور با سوریه، نیروهای مقاومت حزب الله لبنان و ارتش سوریه نیز از آغاز عملیات مشترکی برای آزادی دشت های «القلمون الغربی» خبر دادند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جنگی این عملیات با حمله به مواضع داعش از جهات شمالی، شرقی و جنوبی این منطقه آغاز شده است. عملیات ارتش سوریه و نیروهای مقاومت «و إن عدتم عدنا» (اگر به گناه خود بازگردید ما به کیفر شما باز می گردیم) و عملیات ارتش لبنان «فجر الجرود» نامگذاری شده است.

 

 

 

 

 

 

منبع: اقتصاد نیوز

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه