نماینده ولی فقیه در مازندران:

وحدت پیرامون ولایت، عامل سربلندی امروز شیعیان در جهان است/ داعش و جبهة‌النصره، بدترین باقی مانده سقیفه در میان امت اسلامی

شناسهٔ خبر: OTg4MTU -
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: این تعامل و تفاهم ملی، مذهبی و قومی را باید حفظ کنیم و هرکس بخواهد تفرقه ایجاد کند بدترین دشمن انقلاب است چراکه هرچه داریم از وحدت در ولایت داریم.

به گزارش پیک نکا، به نقل از بلاغ، آیت‌الله نورالله طبرسی در نهمین یادواره شهدایروستای درم واقع در دهستان استخرپشت از شهرستان نکا، با اشاره به اهمت موضوع ولایت در طول تاریخ اسلام، اظهار کرد: پس از رحلت پیامبر گرامی اسلام امت اسلامی به سه قسمت ولایت‌ستیز، ولایت‌گریز و ولایت‌پذیر تقسیم شدند.

وی افزود: ولایت‌ستیزها با رها کردن به خاکسپاری پیامبر به دنبال ریاست دنیوی رفته و ماجرای سقیفه را به وجود آوردند که حق مسلّم پیامبر، علی(ع) و زهرا(س) را ضایع کردند که هنوز آثار آن باقی است.

نماینده ولی فقیه در مازندران داعش و جبهة‌النصره را بدترین اثر باقی‌مانده از سقیفه در میان امت اسلامی خواند و خاطرنشان کرد: برخی دیگر نیز ولایت‌گریز بوده‌اند که از آن روز ازجمله در واقعه کربلا تا به اکنون در میان امت اسلامی بوده و هستند.

اولین سرباز ولایت

این مسئول اضافه کرد: در جامعه امروز ما نیز کم نیستند چنین افرادی که حال حضور در صحنه را نداشته و همواره در حاشیه وقایع قرار گرفته شعار زندگی کردن را سر می‌دهند.

وی گفت: گروهی دیگر نیز ولایت‌مداران جامعه بودند که تمام افتراها، انزوا و زخم زبان‌ها را شنیدند اما دست از علی(ع) برنداشتند که در رأس آن‌ها شخص حضرت زهرا(س) بوده است که با تلاش‌های خود از ولی زمان دفاع کرد.

طبرسی با بیان اینکه ولایت و امامت امروز خود را مدیون حضرت زهرا(س) هستیم، تصریح کرد: در آن شرایط تصمیم گرفتن و طرفدار علی بودن کار سختی بوده و تنها کسی که ایستاد و راه رسول خدا را حفظ و اولین شهید را به نام جضرت محسن(س) تقدیم این مسیر کرد این بانوی بزرگوار بوده است.

وی افزود: اگر بخواهیم شهدا را در کادر تشکیلاتی این مسیر قرار دهیم در زمره ولایت مداران و ولایت پذیران قرار می‌گیرند که به عشق غدیر، عاشورا و انتظار گام برداشته و جان خود را فدای اسلام و انقلاب کردند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بقای تشیع و شهادت‌طلبی را به برکت بیداری مکتب اهل بیت و غدیر دانست و متذکر شد: باید بدانیم که مکتب غدیر همچنان زنده بوده و سرباز دارد.

امیدوار به نصرت الهی تا ظهور

این مسئول اضافه کرد: از همان نسل، رهبری مانند امام راحل برای این انقلاب از سوی خداوند قرار داده شد تا شیعه را بلند آوازه، پشت تمام قدرت‌های شیطانی دنیا را شکسته و آنان را درمانده سازد به شکلی که در هر کجا قدم نهادند شکست خوردند.

وی ابرقدرت‌های استکباری را در شرایط فعلی درمانده توصیف کرد و گفت: تا جایی که امروز به بقای بشار اسد در سوریه راضی شده‌اند و این سروصدای سردمداران آمریکا هیچ اثری ندارد چراکه می‌دانند نمی‌توانند به ایران حمله نظامی انجام دهند.

طبرسی با اشاره به اظهارنظرهای مسئولان آمریکایی درمورد برجام، متذکر شد: این رفتارها ناشی از ضعف آن‌ها است که از دلاورمردی شهدای مدافع حرم همچون شهید حججی‌ها به دست آمده است.

وی افزود: شهدای ما نشان دادند که اینجا ایران است و تلاش 38 ساله دشمنان به نتیجه‌ای نخواهد رسید چراکه این فرزندان ملت را خدا یاری کرده، یاری می‌رساند و این راه را تا روز ظهور امام زمان(عج) ادامه می‌دهد.

امام جمعه مرکز مازندران با بیان اینکه شهدا زنده هستند، یادآور شد: دشمنان نمی‌توانند قدرت ایران را مهار کنند تا جایی که منافقین امروز نگرانند و اقرار می‌کنند که اگر عمر این انقلاب به 40 سال برسد دیگر نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

این مسئول حفظ امنیت پایدار کشور را بسیار سخت توصیف و اضافه کرد: همه اقوام کشور که در جنگ بوده‌اند امروز برای حفظ امنیت کشور کمک می‌کنند و خواهیم دید که در سالروز دفاع مقدس نیز همه اقوام کشور آمده و حضور پیدا می‌کنند.

وی سربلندی و موفقیت امروز را در سایه وحدت پیرامون ولایت خواند و گفت: این تعامل و تفاهم ملی، مذهبی و قومی را باید حفظ کنیم و هرکس بخواهد تفرقه ایجاد کند بدترین دشمن انقلاب است چراکه هرچه داریم از وحدت در ولایت داریم.

لزوم تقویت قوای نظامی

طیرسی خواستار پیاده کردن فرهنگ ولایت و شهدا در جامعه شد و اظهار کرد: باید وصیتنامه شهدا را دریابیم، باید نیروهای نظامی و انتظامی را حمایت کنیم، همچنین در تقویت نیروهای نظامی و تجهیزات جنگی از هیچکس اجازه نمی‌گیریم و کسی هم نمی‌تواند از مراکز نظامی ما بازدید کند.

وی افزود: باید قوای نظامی خود را تقویت کرده و این فرهنگ را در جامعه به خصوص میان جوانان گسترش دهیم تا با شناخت هرچه بهتر از شهیدان بدانند که آن‌ها دنبال مطرح کردن اسم خود نبودند چراکه اسم و رسم برای کسانی است که دنبال مطامع دنیا هستند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه شهدا مردم را بیدار و آگاه کردند، متذکر شد: وظفه امروز ما این است که ارزش‌های دینی مانند نماز و حجاب را حفظ کنیم.

این مسئول خواستار توجه بیشتر به غدیر در میان خانواده‌ها با برپایی جشن‌های مختلف شد و اضافه کرد: اگر غدیر نبود امروز وضعیت ما اینگونه نبود همچنین غدیر اوج مظلومیت حضرت علی(ع) و زهرای(س) است.
وی گفت: این مظلومیت امروز تبدیل به بزرگترین قدرت ولایی دنیا شده است که از هیچکس نمی‌ترسد.

طبرسی برگزاری چنین یادواره‌های با ارزشی در روستاهای کم‌جمعیتی مانند درم را قابل تقدیر برشمرد و اظهار کرد: زبان از عشق، شور، فهم، معرفت و ادب دست‌اندرکاران برگزاری چنین برنامه‌هایی قاصر است.

وی در پایان گفت: عشق و ارادت امروز به مکتب شهدا حاصل تلاش سال‌های گذشته و فعلی علمای بزرگ این مناطق بوده است.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه