امام جمعه ارومیه:

عدم استقبال مردم و مسؤولان از مسابقات قرآنی جای تأسف دارد

شناسهٔ خبر: OTg5MjI -
امام جمعه ارومیه با انتقاد از عدم حضور مسئولان استان در مسابقات سراسری قرآن گفت: عدم استقبال مسؤولان ازمراسم افتتاحیه این دوره ازمسابقات مایه شرمساری بوده ومن از مسؤولان ومردم گله مندم.

به گزارش پیک نکا، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه اظهار داشت: قلب آدمی به درد می‌آید وقتی برای یک جشنواره مسؤولان حضور پرشور دارند ولی  برای مسابقات قرآن که برای پاسداشت قرآن تنها معجزه باقی مانده از پیامبران الهی برگزار می‌شود، بی‌اعتنایی کرده و شرکت نمی‌کنند.

رئیس شورای هماهنگی و توسعه فعالیت های قرآنی استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ما در برابر اعمال و رفتارمان باید در پیشگاه الهی پاسخگو باشیم تصریح کرد: مسؤولان باید در قیامت به دلیل سبک شمردن قرآن پاسخگو باشند و بدانند که در این دنیا نیز مردم اعمال و رفتار شان را با حضور در چنین مراسماتی سنجیده و به آنان نمره دینی می‌دهند.

وی ادامه داد: این مسابقات که شاید سال‌ها طول بکشد تا دوباره در شهر و استان ارومیه برگزار شود می‌توانست فرصتی برای نشان دادن این امر باشد که مردم و مسئولان ما قرآنی بوده و به آن ارزش زیادی قائل هستند آذربایجان غربی و شهر ارومیه ظرفیت قرآنی بالایی دارد و بسیاری از شخصیت‌های قرآنی کشور از همین استان به پا خواسته‌اند اما عدم استقبال مردم و مسؤولان از مسابقات قرآنی جای تأسف دارد.

حجت‌الاسلام قریشی با دعوت از مردم برای حضور در آیین مسابقات قرآن افزود: مردم در چند روز باقی مانده حضور پرشور و باشکوهی در محل برگزاری مسابقات قرآن که در حسینیه ثارالله در حال برگزاری است، داشته باشند.

 وی در ارتباط با کشتار مسلمانان میانمار و زنده زنده به آتش کشیده شدن این مظلومان به دست بودائیان بیان داشت: در عصری که ادعای حقوق بشری سردمداران جامعه جهانی گوش فلک را کر کرده و حتی ادعای برتری اخلاقی و رفتاری دارند به گونه‌ای که دفاع از حقوق حیوانات را هم واجب می‌دانند، چرا در برابر سوزانده شدن هزاران مسلمان از بزرگ و کوچک زبان در کام فرو برده و اعتراضی نمی‌کنند.

قریشی با بیان اینکه تکفیری‌ها زائران امام حسین‌(ع) را به دلیل علاقه به این امام بزرگوار کافر خوانده و حکم به کشتن آنها می‌دهند، عنوان کرد: چرا همان تکفیری‌ها، بودائی‌ها را به جرم کشتن مسلمانان کافر نداسته و از آنان انتقام نمی‌گیرند و چرا تکفیری‌ها تنها کشتن مسلمانان را جایز دانسته و کاری با دشمنان مسلمانان ندارند.

وی با انتقاد از سکوت حاکمان کشورهای اسلامی در برابر این همه جنایات بودائیان بر علیه مسلمانان میانمار خاطرنشان کرد: چرا حاکمان کشورهای اسلامی خود را به خواب زده و از این خواب تصمیم بیدار شدن را ندارند و کجا هستند همان‌هایی که ادعای خادمی حرمین شریفین(ع) را دارند و آنان چرا برای تکفیری‌های کشته شده سوریه و عراق عزاداری می‌کنند اما برای زنده زنده به آتش انداخته شدن مسلمانان میانمار را ندیده و خداوند هر چه زودتر کشورهای اسلامی را از شر چنین سردمدارانی نجات دهد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مسئول اول میانمار یک زنی است که به صلح‌دوستی معروف بوده و حتی جایزه نوبل را نیز دریافت کرده است، اظهار کرد: چرا این زن صلح‌جو در برابر کشته شدن مردم مسلمان کشورش اعتراضی نمی‌کند و حتی آنان را به عنوان شهروند قبول ندارد و یا چگونه ممکن است رهبر بودائیان که خود را فردی صلح‌طلب دانسته و حتی اعدام صدام حسین را هم خلاف صلح و دوستی دانسته تنها به یک افسوس خوردن در برابر این جنایت‌ها بسنده کرده است.

گفتنی است، امام جمعه ارومیه در حالی امروز از تریبون نماز جمعه از عدم حضور مسؤولان در بزرگترین رویداد قرآنی کشور در ارومیه انتقاد کرد که چند روز پیش نیز در جلسه اخلاق مدیران بر حضور مسؤولان در مراسم و برنامه های مسابقات قرآن تأکید کرده بود.

درحالیکه فقط یک روز به اختتامیه چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش برادران در ارومیه باقی مانده است، متأسفانه شاهد استقبال کمرنگ مردم و مسؤولان از این جشنواره فاخر قرآنی هستیم.

 

مهر

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه