وقایع و فجایع میانمار زیر نظر قدرت‌های استکباری است

شناسهٔ خبر: OTg5OTQ -
امام جمعه نکا گفت: وقایع و فجایع میانمار زیر نظر آمریکا، صهیونیست و قدرت‌های استکباری است و این فجایع دردناک را محکوم می‌کنیم.

به گزارش پیک نکا،حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی‌لائینی با محکوم کردن فجایع دردناک میانمار و کشته شدن افراد بی‌گناه اظهار کرد: همه این فجایع برگرفته از استکبار و قدرت‌های استکباری است.

وی افزود: جریان و فجایع میانمار، مسأله دردناکی است که باید همه مسلمانان جهان برای این منظور واکنش نشان داده و سکوت در برابر چنین جنایت‌هایی، خیانت است.

امام جمعه نکا با بیان اینکه فاجعه میانمار از فجایع داعش‌ها هم بدتر و سخت‌تر است، گفت: سر بریدن انسان‌ها، کودک‌سوزی‌کردن و زنده زنده به آتش کشیدن انسان‌ها عملی بسیار دردناک است که باید در برابر این جنایت‌ها همه وارد میدان شوند.

محمدی‌لائینی ادامه داد: تاکنون 20 هزار خانه را به آتش کشیدند و ده‌ها هزار نفر جمعیت آواره شدند و مجامع بین‌المللی سکوت اختیار کرده‌اند و واکنشی برای این موضوع ندارند.

وی افزود: این جنایت‌ها به دستور آمریکا و صهیونیست است و ضمن محکوم کردن این فجایع، جهان اسلام را به اتحاد و برادری دعوت می‌کنیم تا آرامش برقرار شود.

امام جمعه نکا همچنین با اشاره به پیام رهبری در حج امسال و دعوت مسلمانان به وحدت و برادری اظهار کرد: مقام معظم رهبری در این پیام به نکات بسیار مهمی اشاره کردند که  که برقراری اتحاد، جلوگیری از جنگ و ستیزه‌جویی و اختلاف‌های قومی و قبیله‌ای از جمله این موارد بود.

محمدی‌لائینی افزود: تجهیز همگان برای مقابله با دشمن در میدان‌های گوناگون جنگ سخت و نرم و متوقف‌سازی فوری فجایع در کشورهای اسلامی همچون میانمار، سوریه، عراق و افغانستان، از جمله تأکیدات رهبری بوده است که امیدواریم با تبعیت از دستورات رهبری، در راه خدمت به اسلام موفق‌تر عمل شود.

وی گفت: همه ما باید مدافع واقعی ولایت و رهبری باشیم و همچنان که در میدان جنگ هشت ساله، در برابر دشمن ایستادیم و دفاع جانانه انجام دادیم،در میدان مبارزه و جنگ نرم هم با علم، آگاهی، تقوای الهی و اخلاق پسندیده بر دشمن پیروز شویم.

منبع:شمال نیوز

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه