استاندار مازندران مطرح کرد

حضور بیش از 500 هزار دانش‌آموز مازندرانی در کلاس درس/ ضریب سوادآموزی مازندران به 99 درصد رسید

شناسهٔ خبر: OTk3MDY -
استاندار مازندران در مراسم آغاز سال جدید تحصیلی با اشاره به حضور بیش از 524 هزار دانش آموز مازندرانی در سر کلاس درس، ضریب سوادآموزی در این استان را 99 درصد اعلام کرد.

به گزارش پیک نکا، ربیع فلاح جلودار در آیین بازگشایی مدارس مازندران در دبیرستان دخترانه مرحوم هاشمی رفسنجانی شهرستان نکا با اشاره به همزمانی بازگشایی مدارس با آغاز ماه محرم، اظهار کرد: ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر و امام حسین(ع) مظهر ایستادگی در مقابل ظلم و ستم بوده و عزت ملت ایران در پرتو فرهنگ عاشورا است.

وی همچنین به گرامیداشت هفته دفاع مقدس پرداخت و افزود: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها و شهامت‌های زنان، مردان و جوانان روستایی و شهری، کاسب بازار و همچنین دانشجویان، دانش‌آموز و همه آحاد ملت است.

استاندار مازندران قرار داشتن کشور در جزیره امن منطقه در برهه کنونی را نتیجه مجاهدت‌های ایثاگران و شهدا برشمرد و خاطرنشان کرد: همیشه باید از شرف و عزت این کشور دفاع کنیم.

این مسئول جایگاه آموزشی مازندران را در سطح کشور مطلوب خواند و اضافه کرد: استان مازندران در زمینه آموزش‌وپرورش در ارتباط با شاخص‌های علمی چه در ابتدایی و چه در آموزش عالی در شرایط خوبی است.

وی با اشاره به حضور بیش از 524 هزار دانش‌آموز مازندرانی در سر کلاس درس با آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: باید در ارتباط با آموزش و کیفیت آن و نیازهایی که امروز دانش‌آموزان برای کسب و کار دارند تلاش کنیم.

ربیع فلاح جلودار با اعلام فعالیت بیش از 64 هزار معلم، کارمند و مسئولان خدمتگزار به دانش‌آموزان در مازندران، تصریح کرد: ضریب سوادآموزی در سطح مازندران بالای 99 درصد است.

وی تولید علم بالا را زمینه قدرتمندی یک کشور دانست و افزود: آن زمان که گفته می‌شد کشوری ثروتمند است که منابع طبیعی داشته باشد گذشت و امروز ثروتمندترین کشورها کسانی هستند که تحقیقات بیشتر و در علم‌آموزی تلاش بیشتری داشته باشند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه امروز باید دانش‌آموز کارآفرین داشته باشیم، تأکید کرد: نیاز به کلاس‌هایی داریم که معلمان در کنار دانش‌آموزان بتوانند در زمینه‌های کسب‌وکار و علم‌آموزی اقدامات موثری انجام دهند چراکه باید دانش‌آموزان ما بتوانند نیازهایی که در سطح جامعه وجود دارند را در اولویت قرار بدهند.

این مسئول در پایان ضمن گرامیداشت یاد مرحوم هاشمی رفسنجانی، با اشاره به تلاش برای یاری رساندن به دانش‌آموزان برای شناخت شخصیت‌ها، اضافه کرد: این شخصیت همواره در طول عمر بابرکت خود و در 60 سال مبارزه با ظلم و استکبار، در کشور تلاش کرد که یاد و خاطره ایشان را امروز در بازگشایی مدرسه گرامی می‌داریم.

 

بلاغ

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه