گزافه گویی های الجبیر علیه ایران: اقدامات ایران در یمن، امنیت منطقه را بر هم می‏‎زند/ از هیچ کمکی به مردم یمن دریغ نکرده‌ایم/ اقدامات قطر غیرقابل قبول است

شناسهٔ خبر: OTk3MTY -
وزیر خارجه عربستان سعودی با اعلام اینکه ریاض از عملیات سیاسی در یمن حمایت می‏‌کند، مدعی شد که ایران با حمایت از حوثی‎ها موجب بی‎ثباتی در منطقه می‏‌شود.

به گزارش پیک نکا،«عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان شامگاه شنبه طی سخانی در مجمع عمومی سازمان ملل درگیری بین فلسطینیان و اعراب و اسرائیلی‎ها را یکی از طولانی‎‏ترین درگیری‎ها در طول تاریخ برشمرد و گفت: برای پایان این درگیری باید به دولت مستقل فلسطین پایبند بود.

 
 وزیر خارجه عربستان سعودی در ادامه به تحولات یمن اشاره کرد و گفت: حمایت ایران از «حوثی»‎های یمن باعث ایجاد ناامنی در منطقه می‏‌شود.
 
الجبیر بدون اشاره به سه حملات متجاوزانه عربستان و ائتلاف آن به یمن اعلام کرد که ریاض از عملیات سیاسی در یمن حمایت می‏‌کند.
 
وی درباره کشتار مردم روهینگیا گفته که از دولت میانمار می‎خواهیم که حمله به اقلیت مسلمان روهینگیا را متوقف کند.
 
وزیر خارجه سعودی ایران را حامی تروریسم خواند و اعلام کرد که این کشور امنیت منطقه را تهدید می‎کند.
 
وزیر خارجه عربستان اعلام کرد که تنها راه برای پایان دادن به بحران سوریه، راه حل سیاسی مبتنی بر توافقنامه ژنو 1 و قطعنامه  2254 شورای امنیت است.
 
 الجبیر همچنین دوحه را حامی تروریسم خواند و اعلام کرد که قطر در ناامنی منطقه نقش دارد، لذا از این کشور می‌‏خواهیم که به تعهدات خود در چارچوب توافقات ریاض باقی بماند.

 

 

 

 

 

 

منبع: نامه

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه