سردار دهقان: هیچ وقت در ۴ سال گذشته آزمایش‌های موشکی ما تعطیل نشد

شناسهٔ خبر: OTk3MjA -
مشاور فرمانده کل قوا در امور صنعت دفاعی گفت: هیچ یک از آزمایش‌های موشکی ما در ۴ سال گذشته چه در حوزه بالستیک، کروز و یا پدافندی تعطیل نشد.

به گزارش پیک نکا،سردار حسین دهقان مشاور فرمانده کل قوا در امور صنعت دفاعی در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین درباره همه‌پرسی استقلال کردستان عراق گفت: هیچ کسی کردستان مستقل را تحمل نمی‌کند و کردها اگر عاقل باشند دنبال استقلال کردستان نمی‌روند زیرا این منطقه محصور در خشکی است و همسایگانش نیز آن را نمی‌پذیرند.

وی افزود: البته در جمهوری اسلامی کردها نسبت به مرکزیت هیچ‌گاه واگرایی نداشتند امروز هم بارزانی بیشتر به دنبال امتیازگیری از دولت مرکزی عراق است.
 
سردار دهقان با اشاره به همکاری‌های ایران و روسیه در مقابل با تروریسم گفت: به نظر نمی‌رسد روس‌ها بدون ایران در سوریه بتوانند کاری کنند و به قول فرمایش رهبر انقلاب روسیه مقتدر در کنار ایران مستقل می‌تواند در منطقه اثرگذار باشد.
 
مشاور فرمانده کل قوا تصریح کرد: امروز وضعیت داعش در منطقه به گونه‌ای است که جز یک محدوده بسیار کم در جنوب شرق موصل و مرز مشترک عراق و سوریه در عراق مشکلی با داعش وجود ندارد و در سوریه هم اگر دیرالزور پاکسازی شود و مناطق مشترک مرزی بین عراق و سوریه که عملیات پاکسازی آن طراحی شده انجام شود دیگر داعش سازمان‌یافته عملیاتی نخواهیم داشت.
 
وی با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها در خصوص اختلاف دولت و سپاه گفت: دولت به دنبال تضعیف سپاه نیست زیرا سپاه تضعیف شدنی نیست، سپاه پشتوانه قوی برای ملت، دولت و انقلاب ما است.
 
سردار دهقان با بیان این که در 4 سال گذشته هیچگاه آزمایش‌های موشکی خودمان را تعطیل نکردیم اظهار داشت: ما هر زمان هر رزمایشی در حوزه موشک‌های بالستیک، کروز و یا پدافندی لازم داشتیم انجام دادیم.
 
مشاور فرمانده کل قوا در زمینه ساخت ماهواره‌های تحقیقاتی نیز عنوان کرد: ما هیچ مشکلی برای طراحی و ساخت ماهواره که بتواند در مدار ژئو به مدت سه ماه حضور داشته باشد نداریم و برای فرستادن ماهواره‌هایی با وزن 50 کیلو تا مدار 250 کیلومتری هیچ محدودیتی نداریم، ضمن آن که ما قادریم ماهواره‌هایی با وزن 250 تا 300 کیلوگرم را در مدار 500 کیلومتری زمین قرار دهیم.
 
وی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس خاطر نشان کرد: با به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی تمام طراحی‌های دنیای استکبار در منطقه به هم خورد و آنها به دنبال آن بودند تا نظام جمهوری اسلامی را که می‌توانست الگویی برای سایر کشورها باشد را از بین ببرند یا حداقل بخشی از آن را تجزیه کنند.
 
سردار دهقان ادامه داد: دفاع مقدس نشان داد اگر برای ملتی استقلال و عزتش موضوعیت پیدا کند هیچ قدرتی نمی‌تواند با او برخورد کند و جنگ قله بزرگ ظرفیت‌های انسانی کشور ما بود. دفاع مقدس نشان داد ملت ما از روحیاتی برخوردار است که اگر ملتی از آن روحیات برخوردار باشد، می‌تواند به توانمندی‌های خود اعتماد کند.
 
مشاور فرمانده کل قوا اظهار داشت: اگر امروز دشمن بر علیه ما یک جنگ تبلیغاتی و اقتصادی به راه انداخته است هدفش تضعیف و براندازی نظام ما است زیرا نظام ما به همه فزون‌طلبی‌های نظام سلطه‌گر نه گفته و هرجا آنجا دنبال زورگویی بودند در کنار ملت‌های مظلوم قرار گرفته است.
 
وی با بیان این که جنگ برای ما خیر مطلق بود گفت: در آن زمان دشمن به دنبال آن بود تا خلاء سرنگونی رژیم پهلوی را به نوعی پر کند و عربستان هم نه آن موقع و نه امروز ظرفیت آن را ندارد تا در سطح یک قدرت منطقه‌ای ظاهر شود زیرا این کشور فاقد ظرفیت‌های فرهنگی و نیروی انسانی و رهبری یک نظام قدرتمند جهت این کار است.
 
سردار دهقان افزود: گاهی اوقات توانمندی دشمن در دل عده‌ای ایجاد ترس و وحشت می‌کند اما اگر انسان مومن خودش را در مسیر هدف‌هایش قرار دهد همه محدودیت‌ها در ذهن او برداشته می‌شود. امروز دنیا در مقابل ملت ما حالت کرنش و تعظیم دارد و ملت ما افتخار می‌کند که دارای نظامی است که در دنیا دارای استقلال کامل است و هیچ اراده بیرونی بر تصمیمات آن اثر نمی‌گذارد.

 

 

 

 

 

 

منبع: نامه

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه