نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس:

سازمان ملل متحد در قبال قتل‌عام میانمار سکوت نکند

شناسهٔ خبر: OTkwMzk -
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نسل‎کشی در میانمار گفت: کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی مأموریت پیدا کرده است تا اقدامات لازم را برای توقف هر چه سریع‌تر این جنايات به‌عمل بیاورد و حمایت‌هایی که نیاز است برای مردم مسلمان روهینگیا انجام شود را بررسی و برای دفاع از حقوق آنها انجام دهد

به گزارش پیک نکا،علی‌محمد شاعری با اشاره به گذشت دو هفته از وقوع جنایت نسل‌‌کشی مسلمانان میانمار اظهار کرد: قتل‌عام و آواره کردن مردم مسلمان و بی‌گناه میانمار همانند آنچه در یمن، سوریه، عراق، فلسطین و پاکستان بوده است؛ از منابع فکری و لجستیکی آمریکا و رژیم صهیونیستی تأمین می‎شود، نهادها و سازمان‎های بین‎المللی باید با اتخاذ تصمیمات مناسب، به این جنایات پایان دهند. وی افزود: بی‎تردید این اقدامات غیر انسانی علیه مردمان بی‌گناه و بی‌پناه اقلیت «روهینگیا» در میانمار حکایت از ادامه اقدامات و استراتژی‌های سازمان‌یافته استکبار علیه مسلمانان دارد.
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن قتل‌عام مردم مسلمان میانمار خاطرنشان کرد: این فجایع ناشی از نژادپرستی و جهل و نادانی است، مسلمانان میانمار حق دارند همانند سایر اقوام این کشور از حقوق شهروندی و مساوی با سایر اقلیت‎ها برخوردار باشند. این مسؤول افزود: سازمان ملل متحد نباید در قبال این قتل‌عام سکوت کند، نسل‌کشی‌ها باید از سوی سازمان ملل محکوم شود، ضمن اینکه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران باید همانند گذشته به وظیفه خود با اعتراض به اقدامات ضد بشری واکنش لازم را نشان دهد. شاعری اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز این جنایت و نسل‌کشی را محکوم می‌کنند و از مجامع بین‌المللی می‌خواهیم و تأکید می‌کنیم که در برابر این قضیه مهم سکوت نکنند. 
وی در پایان گفت: امروز پس از اقامه نماز جمعه، مردم نمازگزار سراسر کشور با راهپیمایی خود ضمن محکومیت اقدامات ضد بشری در میانمار، بار دیگر حمایت خود را از تمامی مسلمانان و مظلومان در سراسر جهان اعلام می‌دارند.

منبع:خبرشمال

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه